Naświetla drzwiowe - skuteczny sposób na rozjaśnienie wnętrza

2018-12-20

W wielu domach przedsionki i wiatrołapy to niewielkie pomieszczenia pozbawione okien. Znikoma ilość naturalnego światła, która dociera do ich wnętrza sprawia, że pierwsze pomieszczenie, które widzą wchodzący goście nie prezentuje się szczególnie efektownie, zwłaszcza przy niesprzyjającej pogodzie lub w zimowe dni. Wybór tylko drzwi z przeszkleniem przyniesie zazwyczaj niewielki efekt roświetlenia w takim przypadku, można jednak znacząco wzmocnić go, decydując się na zamontowanie naświetli do drzwi zewnętrznych. Dzięki nim w sieni zrobi się o wiele widniej, a i samo wejście do naszego mieszkania prezentować się będzie bardziej reprezentacyjnie.

Naświetla do drzwi zewnętrznych w naszej ofercie mają formę górną lub boczną, spotykamy się także z nazwami: dostawka przeszklona do drzwi wejściowych ewentualnie doświetla drzwi. Naświetle górne montowane jest bezpośrednio nad skrzydłem drzwiowym i ma taką samą szerokość co one, o ile tylko nie występuje w komplecie z bocznymi panelami pełnymi bądź z przeszklonym wzorem aplikacji. Pojedyncze skrzydło drzwiowe w ofercie SETTO występuje o szerokości 80cm, 90cm i 100cm, w wersji dwuskrzydłowej o szerokości 120cm i 140cm. Dostawki przeszklone (naświetla) mają nieco większy potencjał aranżacyjny niż np. drzwi dwuskrzydłowe. Można je zainstalować zarówno z jednej strony drzwi jak i po obu. Wykonane są z ramy w technologii ENERGO - z profilu drewniano-aluminiowego i wypełnienia, którym jest szyba w wersji Reflex bądź Lustro. Szyba Reflex w naświetlach to szyba lekko odbijająca światło (efekt "pół-lustra") o odcieniu brązowym, przezierna z obu stron, natomiast szyba Lustro w naświetlach to szyba, która o każdej porze dnia i nocy z zewnątrz i wewnątrz wygląda jak srebrne lustro. Naświetla zamontowane są na stałe i nie można ich otworzyć. 

O czym warto pamiętać, decydując się na naświetla?
Aby wejście do naszego domu prezentowało się estetycznie, wielkość naświetli powinna być proporcjonalna do rozmiarów drzwi. Przyjmując, że szerokość przeciętnego skrzydła to 90 cm, najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydają się być naświetla o połowę węższe i często jest to standardowy rozmiar wybierany przez naszych Klientów. Naświetla boczne w naszej ofercie można wybrać o szerokości od 20 do 50cm, naświetla górne o szerokości od 20 aż do 200cm a wysokości od 20 do 50cm. Oczywiście istnieje możliwość wykonania nietypowego wymiaru naświetla. 

Naświetla wykonać można do każdych drzwi z naszych kolekcji: Forte 92 (grubość skrzydła 92mm), Grande Plus i Grande 68 (grubość skrzydła 68mm), Classico, J-Tytanium, J-Platinium, JW3 i JW4 (grubość skrzydła 56mm) w kolorach: antracyt, złoty dąb, orzech i biały.

Utworzony przez Piotr Węgielski Główna, Drzwi zewnętrzne porady 21031

Szukaj w blogu

Poprzedni
Następny

Szukaj

Menu

Schowek

Brak produktów

Zobacz schowki