Wizjer do drzwi w wersji tradycyjnej i elektronicznej

2019-06-03

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu, dlatego szczególną wagę przywiązujemy do tego, kogo do niego wpuszczamy. Zanim otworzymy przed kimś drzwi warto upewnić się, kim jest osoba, która stoi na naszym progu. W mediach co rusz usłyszeć można doniesienia o oszustach i włamywaczach, którzy bezpardonowo wykorzystują nieostrożność lokatorów. Najprostszym sposobem zabezpieczenia się przed tego typu sytuacjami będzie posiadanie wizjera. Wizjery do drzwi zewnętrznych z naszej oferty mogą Państwo wybrać zarówno wizjery w tradycyjnym wydaniu jak i w nowszej elektronicznej formie.

Wizjer elektroniczny do drzwi Wizjer tradycyjny do drzwi

W swoim najsłynniejszym utworze, „Szklana pogoda”, zespół Lombard śpiewał kiedyś: „rygle, zamki zabezpieczą drzwi, szklany judasz gości skontroluje”. Klasyczny wizjer do drzwi zewnętrznych już od wielu lat montowane w drzwiach zewnętrznych stalowych SETTO i są rozwiązaniem, które nie wymaga dużego nakładu kosztów. Mają one formę metalowego cylindra, w którym umieszczone są dwie soczewki. Niewielkie rozmiary sprawiają, że wizjery nie odznaczają się na wejściowym skrzydle i prezentują bardzo skromnie. Tradycyjnie montuje się je na wysokości wzroku stojącej osoby dorosłej. Takie rozwiązanie jest skuteczne, ma ono jednak swoje ograniczenia. Kształt soczewek może powodować, że obraz człowieka stojącego przed naszymi drzwiami nie będzie do końca czytelny i osoby z wadą wzroku mogą nie rozpoznać twarzy gościa. Klasyczny judasz nie sprawdzi się również, jeżeli przed drzwiami będzie bardzo ciemno. Trudności w korzystaniu ze szklanego wizjera mogą również mieć dzieci, a w ich przypadku zachowywanie ostrożności i nieotwieranie drzwi nieznajomym jest szczególnie ważne.

Wizjer do drzwi zewnętrznych Wizjer do drzwi wejściowych Wizjer do drzwi

Wizjer elektroniczny do drzwi wejściowych składa się z kamery cyfrowej, połączonej z nowoczesnym wyświetlaczem LCD. Jego obsługa będzie prosta nawet dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w obsłudze elektroniki. Obraz z rejestratora ukaże się na monitorze po naduszeniu odpowiedniego przycisku. Wizjer zasilany jest bateriami nie trzeba więc prowadzić żadnego dodatkowego okablowania. Pracę instalacji można również zautomatyzować, korelując jej uruchamianie z naciśnięciem dzwonka do drzwi. Zapis jest kolorowy i wyraźny, pozwala na zobaczenie osoby stojącej przed drzwiami nawet, kiedy nie znajduje się ona na wprost kamery lub kiedy warunki oświetleniowe nie są zadowalające. W razie wątpliwości posłużyć można się funkcją przybliżenia. Zoom pozwoli upewnić się, kim jest oczekująca na progu osoba. Wizjer cyfrowy ma do zaoferowania dużo więcej od modelu klasycznego, wiąże się jednak z większym wydatkiem. Bezpieczeństwo to kwestia, w której nie ma miejsca na kompromisy. Zarówno tradycyjny jak i klasyczny wizjer nie zastąpi ostrożności i zdrowego rozsądku, warto jednak dołożyć wszelkich starań i środków, aby chronić mienie, a nawet zdrowie czy życie domowników.

Utworzony przez Piotr Węgielski Główna, Drzwi zewnętrzne porady 19694

Szukaj w blogu

Poprzedni
Następny

Szukaj

Menu

Schowek

Brak produktów

Zobacz schowki